STAVEBNÍ PŘIPRAVENOST PRO MONTÁŽ TOPNÉHO SYSTÉMU

Stavební připravenost se odvíjí od vybraného topného systému zákazníkem


1. Podlahové topení ( polystyren s AL rastrovou fólií / systémová deska ) 
2. Radiátorový systém 
3. Kombinace podlahového systému / radiátorů 

Pokud si zákazník vybere v rámci dodávky a montáže podkladové izolace 
1. Polystyrenu 
2. Systémové desky

 

Dodavatelskou firmu, stačí mít připravenou pouze řádně svařenou a položenou základní hydroizolaci. O ostatní se postará dodavatelská firma. Pouze je dobré vědět,ž e při pokládání podkladové izolace (Polystyrenu), se základní hydroizolace (lepenka) posype jemným pískem, z důvodu podrovnání pokládky polystyrenových desek (viz. foto ve fotogalerii – podlahové topení), Je to z důvodu, aby se polystyren „nehoupal“ a zabránilo se praskání zalité podlahy (zpravidla při zalití Anhydritem). Z tohoto důvodu si firma zabývající se litím podlah, pokládá podkladový polystyren sama (v rámci záruky pro zákazníka).

 

Pokud se do výše uvedených prací pustí investor sám, je vhodné se poradit s našim technikem o provedení pokládky a přípravy podkladu pro položení podlahového potrubí. Podklad pro položení topného potrubí musí být rovný, nesmí se „houpat“ a musí být položena systémová deska (do které se potrubí instaluje), nebo musí být na polystyrenu položena a DŮKLADNĚ slepená AL rastrová fólie. Na tu se pak pokládá topné potrubí, které se fixuje speciálními přídržnými sponkami. Při montáži podkladová fólie se musí velmi pečlivě dbát na to, aby byli všechny spoje DŮKLADNĚ zalepeny, aby nedošlo při zalití Anhydritem k zatečení pod tuto fólii, případně pod polystyren!!! 
V případě, že bude vrchní vrstva podlahy „vybetonována“ je tato práce mnohem snažší a pro investora jednodušší. Beton není v tomto případě tak řídký jako Anhydrit.SH TECHNOLOGY TRADE s.r.o.