Chytrá domácnost - SH TECHNOLOGY TRADE

Chytrá domácnost

Chytrá domácnost

V současné době není problém cokoliv napojit na dálkové ovládání, kterým je například chytrý telefon, tablet nebo počítač. Jen je zapotřebí vlastnit Wi-Fi a vše mít správně nainstalované. Poté si lze snadno na dálku zapnout klimatizaci, topení nebo dokonce i praní.

Chytrá domácnost slouží nejen ke komfortnímu ovládání Vašeho domu, případně firmy, ale poskytuje i ochranu Vaší domácnosti ve formě online monitoringu celého objektu např. hlídání průtoku a úniku vody, kontrola zavřených vstupních dveří a oken, kouřových a záplavových čidel, spotřeby el. energie apod.

Samozřejmě to není vše a naše firma je připravena Vám poskytnout nejen odbornou pomoc, ale především pomůže se správnou instalací rozvodů a zapojením. S námi budete mít vše pod kontrolou i na konci světa.

V pdf níže naleznete různé možnosti chytrého domu.

Možnosti chytrého domu.pdf

Když se řekne chytrý dům, spousta lidí přemýšlí, co si pod tímto slovem představit.

Chytrý dům je ucelené řešení nejen pro ovládání jakýchkoli vybraných spotřebičů nebo zařízení buď přímo v domě, nebo odkudkoli na světě z telefonu, tabletu nebo PC, kde jsou k dispozici data případně Wifi připojení k internetu. Dům nebo jakýkoli jiný objekt můžeme mít odkudkoli pod plnou kontrolou.

Můžeme monitorovat spotřeby el. energie, vody, plynu, přístupy do domu či jakýchkoli objektů, které vyžadují vzdálený dohled.

Realizace chytré elektroinstalace provádíme ve všech možných variantách objektů díky bezdrátové špičkové technologii xComfort od společnosti EATON (nezabýváme se sběrnicovou instalací):

Varianta č. 1 – Dodávka a montáž realizovaná v novostavbách
Varianta č. 2 – Úprava již hotové elektroinstalace ve stávajících domech či bytech

Jelikož realizace s komponenty od firmy EATON je možná v obou variantách, záleží pouze na investorovi, jaký rozsah požadovaných funkcí a ovládání včetně monitorování stavů si ve svém domě zvolí.

Váš dům se stane chytrým domem v okamžiku, kdy je do něho namontováno několik komponentů chytré elektroinstalace, které zajišťují ať dohled nebo možnosti ovládání buď vybraných, nebo všech elektricky ovládaných prvků a zařízení v domě.
Každý dům je jiný a obsahuje různé technologie, rovněž požadavky investora na elektroinstalaci mohou být různé. Proto nenabízíme unifikované řešení a cenovou nabídku včetně ocenění materiálu a práce připravujeme zákazníkovi vždy na míru až po detailním seznámením se všemi požadavky. Pouze orientačně lze do emailu zaslat specifikaci materiálu a zjednodušený popis systému xComfort - nikoli ocenit montáž.

Dodávka zařízení (chytrých komponentů) je možná až po specifikaci provedenou investorem, který si vybere co vše chce v domě ovládat a nad čím chce mít vzdálenou kontrolu / dohled.

Ovládat zařízení lze prostřednictvím klasických vypínačů, bezdrátových vypínačů (RF), tabletů, ze smartphonu apod.
Lze monitorovat spotřeby elektrické energie, vody, plynu a tepla. Můžete mít přehled o libovolných teplotách technologií či v domě, průtoku vody, úniku vody (pračka, myčka, dřez, WC). Všechny teploty v domě budete mít pod kontrolou – můžete regulovat teploty v jednotlivých pokojích a ovládat zdroje topení či oběhová čerpadla. Lze ovládat světla, zásuvky a spotřebiče, rolety a žaluzie, brány, dveře a vybrané tepelné spotřebiče. Můžete mít pod kontrolou jakékoli technologie v domě – např. rekuperaci, klimatizaci, přípravu teplé užitkové vody TUV (bojler), bazén – filtraci a vyhřívání bazénu,vířivky, Swim spa vyhřívání příjezdových cest a parkovišť. A v neposlední řadě dohled nad domem i zahradou, zavlažovacím systémem a růstem vaší úrody.

Po odsouhlasení investorem o počtu a způsobu ovládání + po prohlídce dané nemovitosti, bude provedeno předběžné nacenění, které investor odsouhlasí a bude sepsána smlouva o dílo. Po zaplacení příslušné zálohy, která se odvíjí od množství a náročnosti provedení, bude objednán příslušný materiál s potřebnými komponenty a bude domluven datum realizace.

Jelikož se naše firma zabývá instalací „chytré domácnosti“ (smart home), je možné nabídnout a nainstalovat vybrané komponenty a produkty.

K dosažení profesionálního výsledku používáme nejmodernější nářadí, pomůcky, kvalitní materiály a komponenty od firmy EATON.

Díky řemeslnému zpracování instalace uspokojíme i nejnáročnějšího zákazníka. Jedná se například o dálkový monitoring el. energie, vody, plynu, teploty atp..

Dále se jedná o celkové nebo dílčí řešení vzdáleného i místního ovládání domu jako celku. Světla, topení, voda, vánoční osvětlení, závlahový systém, bazénový dohled, ovládání skleníku atd..
Zákazník má tak možnost ovládat svůj dům nebo chatu, odkudkoli na světě, kde je přístup k internetu.

Výhodou námi nabízených systémů je, že je lze instalovat jak do novostaveb, tak do již postavených nebo zrekonstruovaných domů, bez zásahu do omítek nebo sekání již hotových interiérů.

Dále nabízíme montáž krbových kamen s výměníkem napojených do topného systému (přitápění), které ve spolupráci s vybranými VVM jednotkami umožňují automatické ovládání, bez nutnosti ručního zásahu regulovat a spolupracovat s tepelným čerpadlem, jako pomocný (externí) zdroj tepla.

V neposlední řadě nabízíme (většinou u novostaveb), systém napájení WC, závlahy zahrad, vodou zachycenou do dešťové jímky (která nateče zadarmo) a tudíž při největší spotřebě vody, kterou je v domácnosti právě WC, se tento systém začne velmi rychle vyplácet.

Stavební připravenost se odvíjí od počtu komponentů určených k ovládání vybraných systémů.

V úvahu připadají v podstatě 3 možnosti montáže řídících komponentů:

1) Montáž pod vypínače / zásuvky
2) Montáž do rozvaděče
3) Montáž do centrálních propojovacích krabic

Je rozdíl pokud se komponenty instalují (pokud je možnost), přímo do krabic pod vypínače, nebo se instalují do rozvaděče (lze oba způsoby).
V případě montáže pod vypínače musí být v tomto bodě zajištěno jak trvalé napájení 230 V.(ne přerušované),tak i vývody k jednotlivým světlům které má daný vypínač ovládat.
Nejvhodnější možností u novostavby se však nabízí svedení všech světelných okruhů v jedné místnosti do jedné případně dvou centrálních propojovacích krabic kam se můžou následně umístit veškeré potřebné komponenty řízení pro jednotlivé okruhy z důvodů dostatečného místa a souběhem všech ovládacích kabelů.

V novostavbě je tato situace a výběr mnohem jednodušší, než ve stávajících elektroinstalacích v již hotových domech.

Pokud se investor rozhodne pro montáž chytré domácnosti již ve fázi novostavby nebo v průběhu rekonstrukce, je to z hlediska průběhu prací a dodávky komponentů ten nejvýhodnější a nejrychlejší způsob realizace.

Je důležité, aby si investor uvědomil, že i pouhá příprava určitých věcí (kabelů, krabic, vývodů), je velmi důležitá. Pokud investor přemýšlí nad tím, že chytrou domácnost do budoucna plánuje, byť třeba po etapách nebo v omezeném provedení, tak právě realizace přípravných prací je velmi potřebná a na místě.

Z důvodu např. ovládání hlavního přívodu vody je zapotřebí pamatovat že elektro ventil je napájen 230V. Proto se ve fázi výstavby a všech přípravných prací umísťuje pod omítkový rozvaděč do blízkosti hlavního přívodu vody odkud je potom celý systém monitoringu vody napájen a ovládán.

Toto je ale nutné konzultovat přímo na stavbě s investorem a námi jako dodavatelskou firmou.

V případě zájmu je možno předvést funkčnost a rozmanitost ovládání/monitoringu přímo u nás.

1. Dodání projektové dokumentace (pokud není projektová dokumentace, řeší se přímo v místě realizace s investorem)
2. Po výběru investorem všech ovládacích prvků a zařízení bude vypracována předběžná nabídka
3. Vypracování předběžné nabídky

Po akceptování předběžné nabídky zákazníkem:

4. Vypracování podrobné cenové nabídky včetně montáže
5. Vypracování smlouvy o dílo + podpis smlouvy (fyzicky na papírový dokument) + termín realizace
6. Dle rozsahu dodávky a prací zaplacení domluvené zálohy (dopředu domluveno)
7. Zaplacení zálohové faktury
8. Zajištění stavební připravenosti v místě realizace (zajišťuje investor)
9. Dodávka a montáž komponentů v místě realizace
10. Podepsání předávacího protokolu investorem (nebo jeho jakýmkoli odpovědným zástupcem)
11. Zaplacení koncové faktury za dílo dle smlouvy

Naše certifikáty

Poslední reference

Kontaktujte nás

    Tento formulář je chráněn technologií reCAPTCHA. Při jejím využití je dbáno na zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.